Przedszkole PZPSKK - Myśl logicznie - działaj ekologicznie

47-200 Kędzierzyn Koźle
ul. Stoczniowców 11

+48 774821571
szkolapzpskk@wp.pl

Ważne informacje

Myśl logicznie - działaj ekologicznie

Nasze przedszkole jako jedno z niewielu otrzymało grant w ramach programu "Moje miejsce na Ziemi” - 5000 zł od Fundacji ORLEN. Od czerwca realizujemy program grantowy ,,Myśl logicznie – działaj ekologicznie”. W ramach programu na terenie przedszkolnego placu zabaw zostało posadzonych 10 drzew tlenowych – paulowni, w przedszkolu zostały zamontowane filtry do wody, tak aby dzieci mogły korzystać z wody kranowej, która na naszym terenie jest doskonałej jakości. Aby ograniczyć zużycie wody w kranach zamontowaliśmy perlatory. Dzięki wizycie w miejskie stacji uzdatniania wody dowiemy się jak ważne jest ograniczanie ilości zużytej wody i jej odzyskiwanie. Aby ograniczyć zużycie wody w kranach zamontowaliśmy perlatory. Przed placówką zostanie zamontowana tablica ogłoszeń, na której będziemy umieszczali informacje o jakości powietrza w naszym regionie. W planie mamy także spotkanie z mieszkańcami lub rozdanie ulotek dotyczących drzew tlenowych, szkodliwości palenia śmieci oraz zalet wody z miejskich wodociągów. W dalszej kolejności zamierzamy przeprowadzić ekologiczny konkurs plastyczny oraz szereg zajęć dla dzieci i rodziców dotyczących oszczędności wody i ochrony środowiska. Uwieńczeniem naszym ekologicznych działań ma być wycieczka do Wrocławia do Hydropolis.

Fundacja Orlen logotyp